Священноархімандрит Монастиря
Митрополит Львівський і Сокальський ДИМИТРІЙ
(в миру – Вадим Миколайович Рудюк)
Народився 13 листопада 1971 року в селі Криворудка, Красилівського району, Хмельницької області в селянській сім’ї. Після успішного закінчення середньої школи у 1989 році поступив на історичний факультет Київського Державного Університету (тепер Національного) імені Тараса Шевченка, який закінчив у 1994 році. Будучи студентом університету, почав нести послух іподиякона митрополита Київського Філарета (нині Святійшого Патріарха) у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва.
19 червня 1994 року митрополитом Філаретом був хіротонісований в сан диякона, а 22 січня 1995 року — в сан ієрея і призначений штатним священиком Свято-Володимирського кафедрального собору. До дня Святої Пасхи 1995 року митрополитом Філаретом нагороджений наперсним хрестом. Водночас призначається викладачем історії України і Української Православної Церкви в Київській Духовній Академії і Семінарії.
3 жовтня 1995 року преосвященним Даниїлом (Чокалюком), єпископом Вишгородським, у Свято-Михайлівському Золотоверхому чоловічому монастирі м. Києва пострижений в чернецтво з іменем Димитрій на честь святителя Димитрія, митрополита Ростовського. Того ж місяця призначений особистим секретарем Патріарха Київського і всієї Руси-України.
До Дня Святої Пасхи 1995 року Святійшим Патріархом Філаретом возведений в сан ігумена.
У 1997 році закінчив Київську Духовну Семінарію, а у 2000 році — Київську Духовну Академію. Після успішного захисту дисертації на тему «Основи автокефалії Української Православної Церкви» Вченою Радою КДА присвоєно вчений ступінь кандидата богословських наук.
У січні 1998 року призначається головним редактором журналу «Православний вісник». У грудні 1999 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату і постановою Святійшого Патріарха призначений головою Видавничого відділу.
31 січня 2000 року указом Святійшого Патріарха Філарета призначений на посаду намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря м. Києва. Того ж року до Дня Святої Пасхи возведений в сан архимандрита.
6 липня 2000 року постановою Священного Синоду і рішенням Святійшого Патріарха Філарета призначений на посаду ректора Київської Духовної Академії і Семінарії з возведенням в архиєрейський сан. 16 липня 2000 року у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком), митрополитом Луцьким і Волинським Яковом (Панчуком), архиєпископом Чернівецьким і Кіцманським Варлаамом (Пилипишиним), єпископом Білоцерківським Олександром (Решетняком) і єпископом Чернігівським і Ніжинським Никоном (Калембером) хіротонісований у сан єпископа з титулом Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії.
З грудня 2001 року займав посаду Голови Синодального управління у справах духовної освіти.
22 січня 2004 року піднесений до сану архієпископа.
21 січня 2009 року піднесений до сану митрополита.
21 жовтня 2009 року рішенням Cвященного Синоду УПЦ Київського Патріархату призначений митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським, керуючим новоствореною Переяслав-Хмельницькою єпархією, а також постійним членом Священного Синоду. У зв’язку з цим звільнений з посади намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.
Рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 27 липня 2010 року призначений керуючим Львівсько-Сокальською єпархією.
Рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 20 жовтня 2012 року за власним проханням звільнений з посади Голови Синодального управління у справах духовної освіти і призначений Головою новоствореного Інституту церковної історії.
28 грудня 2012 року успішно захистив докторську дисертацію з церковної біографістики на тему “Українська Православна Церква: історія в портретах” і отримав учену ступінь доктора церковно-історичних наук.
За поданням адміністрації та наказом міністра охорони здоров’я України Олега Мусія від 18 квітня 2014 року затверджений на посаді члена наглядової ради Національного медичного університету імені академіка О. О. Богомольця.
Удостоєний церковних нагород: Ордену святого рівноапостольного князя Володимира Великого І, ІІ і ІІІ ступенів, Ордену Христа Спасителя, Ордену Юрія Переможця, Ордену Святого Архістратига Божого Михаїла, Ордену святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, ювілейної медалі “1025-ліття Хрещення Київської Руси-України”.
Нагороджений державними відзнаками: Орденом «За заслуги» ІІ і III ступенів, Грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Міністерства закордонних справ з відзнакою, відзнакою Фонду Андрія Первозванного та відзнаками «Українського народного посольства», а також відзнаками громадських, наукових організацій і товариств.
Митрополит Димитрій бере активну участь у церковно-громадському та культурному житті держави. Є постійним учасником наукових конференцій і автором праць на церковно-історичну та богословську тематику.